Odborné kurzy

Odborné kurzy pro fyzioterapeuty a lékaře FBLR

Odborný kurz Diagnostika a terapie funkčních poruch pohybového aparátu probíhá pod vedením školitelky MSM ČLS JEP (Společnost myoskeletální medicíny ) Mgr.Hanušové Šárky, Ph.D., žačky a dlouholeté kolegyně Prof.MUDr.Karla Lewita, Dr.Sc. Kurz je certifikovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Obsahem kurzu jsou diagnostické a terapeutické techniky měkkých tkání, mobilizační techniky periferních kloubů a páteře, včetně příslušné autoterapie. Součástí je rovněž klinika funkčních poruch pohybového systému. Kurz je součástí postgraduálního vzdělávání fyzioterapeutů a lékařů FBLR. U fyzioterapeutů jsou požadovány 2 roky praxe v oboru.

Kurz se skládá z 5 jednotlivých částí (M1 – M5), každá část má 40 hodin, celkem tedy 200 hodin teoretické, ale především i praktické výuky. Kurz je zakončený zkouškou, která se skládá z teorie (test) a praktického předvedení techniky.

Maximální počet účastníků v kurzu je 12.

Cena jedné části 6.000,-. U kurzů začínajících v roce 2018 bude cena jedné části navýšena na 7000,-.

Kurz probíhá v Purkyňově Paláci Praha, Nové Město, Purkyňova 2, 110 00 Praha 1.

Na místě je k dispozici drobné občerstvení, k využití je lednice a mikrovlnná trouba.

Dle § 56 ost. 3 a § 57 odst. 3 zákova č.96/2004 Sb. je povolená maximálně 15ti procentní omluvená absence, což odpovídá přibližně třem vyučovacím dnům.

Zájemci o zařazení do kurzu se mohou přihlásit emailem na recepci na Praze 1.

 

Aktuálně pořádané nebo vypsané kurzy naleznete zde